Jakub Otruba v druhém závodě mistrovství světa skončil na 19. místě

Jakub Otruba si připsal svůj nejlepší výsledek v časovce na mistrovství světa, když dnes dojel na konečném 19. místě se ztrátou 1:11 na vítězného Dána Bjerga. Časovka kategorie U23 se odehrála na odlišné trati než předchozí týmová, měřila celkem 27,7 km a dal se očekávat její velmi rychlý průběh. Jakub Otruba odstartoval jako jediný český závodník jako devátý od konce z celkového počtu 71 startujících. 
 
Po rovinatém startu měl Jakub na mezičase na 17,6 km dvanáctou pozici se ztrátou 29 vteřin. Po projetí dalších osmi jezdců pak držel na mezičase konečnou osmnáctou pozici . V druhé části závodu si pak pohoršil o jednu příčku a bylo z toho konečné 19. místo.
 
"Trať byla dneska hodně rychlá, téměr po celé délce foukalo do zad. Únava z včerejší časovky družstev byla trochu znát, v kopcích jsem se cítil dobře, ale po rovině jsem podle všeho nedokázal jet dostatečně rychle. Čekal jsem trochu více než 19 místo, ale na druhou stranu je to můj nejlepší výsledek na MS v časovce a v kategorii U23 mě čekají ješte dva roky,” shrnul svůj druhý závodní den na letošním mistrovství světa Jakub Otruba, kterého nyní čeká v pátek třetí vystoupení v hromadném závodě.
 
Mistrem světa se nakonec stal poslední startující Dán Mikkel Bjerg z amerického ProContinental týmu Hagens Berman Axeon.

 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz