MS Innsbruck: v časovce 14. Bárta, 25. Černý

První polovinu světového šampionátu v rakouském Inssbrucku dnes zakončily časovky jednotlivců v kategorii Elite. V nich se představili dva čeští zástupci a oba z týmu Elkov Author. Tím prvním byl Josef Černý jako letošní mistr České republiky v této disciplíně a druhým pak Jan Bárta jako nejzkušenější český časovkář.

 
Na 56 závodníků byla připravena trať o délce 52,5 km, která měla rozhodující pasáž po 30 km, kdy přišlo skoro 4 km stoupání, které mělo velkou část s více něž 10%. Jako první vystartoval na trať Jan Bárta, který si dlouhou dobu držel první místo v průběžném pořadí a po průjezdu všech závodníků byl na 26. místě s takřka totožným časem jako měl Josef Černý na 25. místě. Na druhém mezičase si však Jan Bárta výrazně polepšil a poskočil na 14. pozici.  V tu chvílí i po celou dobu celý závod vedl naprosto suverénně Australan Rohan Denis. 
 
"Už od startu jsem si hlídal rozvržení sil, protože jsem věděl, že nohy jsou na tom dobře a nechtěl jsem to přepálit. I proto jsem zhruba dva kilometry před stoupáním zpomalil, tak abych na kopec vyjel v pohodě. Před závodem jsem tajně doufam v umístění v první desítce, ale jsem vlastně spokojený i s první patnáctkou," řekl po závodě Jan Bárta. 
 
Josef Černý se na druhém měřeném mezičase propadl o dvě pozice. V cíli byl , ale nakonec klasifikován na 25. místě. “Objektivně si myslím, že to bylo maximum, které se dnes dalo zajet. Kdybych se cíleně připravoval přímo na tento závod, tak bych asi byl schopný se v celkovém pořadí posunout nahoru, ale i takhle jsem spokojený. Je za mnou jinak úspěšná sezona, která byla dlouhá a povedlo zajet spoustu skvělých výsledků. Nyní se už těším na nedělní závod, ve kterém se pokusím ukázat v tom nejlepším světle,” popsal své pocity po svém druhém vystoupení na mistrovství světa Josef Černý.
 
Jan Bárta nakonec udržel svou pozici z druhého mezičasu a dokončil na 14. místě se ztrátou 4:08  vteřin na Australane Denise, který i druhému v pořadí Tomu Dumoulinovi nadělil 1:21.
 
Pro závodníky Elkov Author pokračuje závod v pátek, kdy se představí Jakub Otruba v závodě jednotlivců U23 a poté v neděli kategorie Elite s Josef Černým a Michaelem Kukrlem. 

banner

Nejbližší závody

Duben

Tour de Loier et Cher
Kategorie: 2.2
17.04.2019

Visegrad V4 Race - GP Polski
Kategorie: 1.2
28.04.2019

Květen

30 Memoriał Andrzeja Trochanowskiego
Kategorie: 1.2
01.05.2019

19 Memoriał Romana Siemińskiego
Kategorie: 1.2
02.05.2019

3. závod Českého poháru - Rokycany
Kategorie: Český pohár
08.05.2019

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz