Otruba zakončil šampionát 60. místem

Pro Jakuba Otrubu dnes skončilo třetí účastí mistrovství svta v silniční cyklistice, které se tento rok koná v rakouském Innsbrucku. Jakub se postavil na start kategorie U23 společně s Adamem Ťoupalíkem a Karlem Tyrpeklem. Závod odstartoval z Kufsteinu a nejprve na 85 km přivedl peloton na okruhy u Innsbrucku. 
 
Hned od startu vyrazil do útoku Polák Tracz, ke kterému se přidali ještě Kanaďan Zukowsky a Slovinec Penko. Jejich náskok si držel konstatní hodnotu dvou minut, ale při nájezdu do stoupání prvního z okruhu se začal tenčit. Stoupání každého ze čtyř závěrečných okruhů mělo 8 km a jezdci při něm nastoupali zhruba 450 výškových metrů. 
 
Trojice z úvopdního úniku nedojela ani na jeho vrchol a následně byla dojeta pomalu se selektujícím pelotonem. Jakub Otruba se po celou dobu pohyboval v hlavním poli, a tak tomu bylo i v druhém okruhu. Třetí stoupání, do kterého najíždělo již pouze 70 závodníku, ho však stálo místo v hlavní skupině, potom kdy především jezdci švýcarské reprezentace rozjeli vysoké tempo a v následném úniku se pohybovali ve čtyřčlenné přesile. 
 
Peloton se poté roztrhal do malých skupinek, které absolvovali závěrečný čtvrtý okruh. O mistru světa se pak rozhodlo 9 km před cílem, kdy v uniké trojici složené z Fina Hänninena a Belgičana Lamberchta odjel Švýcar Hirschi a s přehledem si dojel pro titul v kategorii U23. 
 
“Dnešní závod mi úplně nesedl a věřil jsem, že se umístím na vyšších pozicích, ale jinak jsem s celkovým vystoupením na šampionátu spokojený.  Nejvíce se asi povedla týmová časovka, kde jsme obsadili 12. místo. V kategorii U23 mě čekají ještě dva roky a doufám, že se mi podaří další posun,” zhodnotil Jakub Otruba celkovou účast na světovém šampionátu. Ten se nakonec ve výsledcích zapsal na 60. místě, když závod dokončil ve skupině se ztrátou 10:47. Nejlepším z Čechů byl 34. Adam Ťoupalík
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz