Černý s Kukrlem zakončili mistrovství světa v Innsbrucku

V rakouském Innsbrucku dnes skončilo 85. mistrovství světa v silniční cyklistice a stejně tak i závodní sezona jezdců Elkov Author. Do závodu Elite se postavil Josef Černý a Michael Kukrle a s nimi Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, Jan Hirt a Karel Hník. 

Na tuto šestici bylo připraveno doposud nejtěžší mistrovství světa, které se kdy jelo. Na jeho 253 km dlouhé trati čekalo na jezdce děvet stoupání s celkovým převýšením 4670m, kdy to poslední mělo úsek se sklonem neuvěřitelných 28%. Krátce po slavnostním startu, který se odehrál v Kufsteinu, se pustilo do úniku jedenáct závodníků. Do této skupiny se podařilo dostat i Karlu Hníkovi, který si se zbylou desítkou velmi rychle vybudoval osmáctiminutový náskok. Ten byl skutečně obrovský, kdy po  prvním sedmikilometrovém stoupání v prvním kole v Innsbrucku, byla skupina v úniku na vrcholu a peloton zatím tepve najížděl do úvodu okruhu. 

Dle předpokladu se však v každém kole začalo tempo stupňovat. "Po nájezdu na okruhy začali tahat Francouzi s Rakušany, ale i tak se prvni kopec jel celkem v poklidu. Následně se, ale začalo zrychlovat v třetím okruhu už jsem přestal akceptovat tempo na čele a vystoupil si ze skupiny. Je to pro mě trochu zklamání. Věřil jsem, že vydržím trochu déle, ale i tak jsem rád, že jsem mohl pomoci zbytku kluků v týmu," řekl Michael Kurkle, který závod skončil při nájezdu do čtvrtého kola.  

Pro Romana Kreuzigera a Jana Hirta pracoval v pelotonu i Josef Černý. Ten střídal svou pozici na čele hlavní skupiny i na jejím konci a poté co dovezl v pátem kole Jan Hirta na čelo, tak také z hlavní skupiny postupně vycouval. "Dnes to byl velmi těžký závod a nohy už nejely nohy jak bych si přál. S přibývajícími okruhy se hlavní kopec zdál čím dál tím více strmější a v pátém okruhu jsem skupinu opustil. Celkově si myslím, že se naše vystoupení povedlo a jsem rád, že jsem mohl pomoci k nejlepšímu českému výsledku, i když medaile nebyla daleko," popsal své pocity po závodě Josef Černý, který byl rozhodčími zastaven při nájezdu do posledního kola. 

V pátém kolem byl dostižen i Karel Hník, který opustil skupinu v úniku, z které nakonec vydržela na čele jen dánsko norská dvojice. I ta však byla dostižena v předposledním stoupání po více než 230 km v úniku. V té době se v závodě pohybovala už pouze dvojice český závodníku Kreuziger Hirt. Ti úspěšně bojovali se světovou špičkou o přední místa a v posledním stoupání, které se jelo pouze v závěrečném okruhu a neslo v sobě obávanou 28% část, Roman Kreuziger jen těsně nezůstal s vedoucí trojicí Valverde, Bardet a Kanaďan Woods. 
 
K té se v úplném závěru nakonec přidal ještě Tom Dumoulin, ale zkušený Alejandro Valverde nastoupil do cílové spurtu z první pozice, tu si také uhájil a ve svých 38 letech se stal poprvé mistrem světa. Roman Kreuziger dokončil na 6. místě, které je nejlepším českým výsledkem. Jan Hirt si připsal také dobré 17. místo.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz