Elkov Author odhalil posily pro závodní sezonu 2019

Elkov Author má za sebou jednu z nejlepších závodních sezon za celou dobu své historie. Jezdci hradeckého týmu si v letošním roce připsali celkem 12 vítězství v UCI závodech, k nimi přidali vítězství na mistrovství ČR v silničním závodě i v časovce a ovládli i Český pohár v silniční cyklistice. Vrcholem závodní sezony pak byla kvalifikace na mistrovství světa v týmové časovce, která se odehrálo v rakouském Innsbrucku, kde Elkov Author obsadil 12. místo a dokázal porazit i World Tour týmy. Celkovým účet za tento rok pak činí zisk 1115 UCI bodů a tým v současné době drží 14. pozici v soutěži UCI Europe Tour a 1. místo mezi UCI Continental týmy. 

 

Sezona 2018 je však minulostí a Elkov Author se již připravuje na tu nadcházející. Tím nejdůležitějším je sestava, která bude mít velmi těžký úkol v navázání na letošní výsledky, kterými dominoval Josef Černý, který se však v příští sezoně objeví ve World Tour týmu CCC Team. V roce 2019 bude sestavu Elkov Author tvořit celkem 10 závodníků. Na soupisce zůstávají Jan Bárta, Vojtěch Hačecký, Alois Kaňkovský, Michael Kukrle, Jakub Otruba a Matěj Zahálka. Ty doplní František Sisr, který přichází z týmu CCC Sprandi Polkowice a který letošní sezonu zahájil vítězstvím na jednorázovém závodě kategorie HC Ronde van Drenthe. Druhou posilou je pak Karel Hník z Pardus - Tufo Prostějov, který má za sebou dvouletou zkušenost i výsledky z ProContinental týmů Verva a Cult Energy. Dalším závodníkem, který posílí hradecký tým je Dominik Neumann, který v úvodu letošní sezony prodělal těžké zranění, ale stihl se vrátit do závodního kolotoče a zajíždět stabilní výsledky. Desátým do party pak bude mladý Matěj Štibingr z pražské Dukly, který by měl být nadějí do kategorie U23.

 “Máme za sebou skvělou letošní sezonu, ale bohužel se nevyhneme změnám v sestavě, ačkoliv například odchod Josefa Černého do nejvyšší soutěže je pro nás vlastně úspěchem. Tým se v roce 2019 zúží o jedno člověka, ale pevně věřím, že dobrá parta a motivace k závodění pomůžou k dalším skvělým výsledkům. Karel Hník je se svými předpoklady jasným vrchařem, který by nám měl v kopcích velmi pomoci a vrátit se ke svým kvalitním výsledkům. Matěj Štibingr přichází z pražské Dukly, kde se věnoval rovnoměrně dráze i silnici a do budoucna by měl být velkým příslibem, který má chuť trénovat i závodit. Dominik Neuman prokázal své kvality již minulý rok, když dokázal vyhrát Český pohár v kategorii U23. Letos si bohužel vybral smůlu v podobě zranění na jarní Bíteši, ale dokázal se rychle vrátit a znovu ukazovat, že je velkou nadějí české cyklistiky. Dominik je typově podobný jezdec jako Josef Černý. Umí přejet kopec a je i rychlý ve spurtu. František Sisr je jezdcem se stabilní výkonností, který se hodí především na klasikářské závody. Jeho velkým plusem pro nás je i množství UCI bodů, které přinese do týmu a které by mělo pomoci dostat se do první trojice mezi kontinentálními týmy v rámci UCI Europe Tour a tím si zajistit automatické pozvánky na závody první a druhé kategorie a tím i velmi kvalitní kalendář,” popsal nováčky v sestavě Elkov Author ředitel týmu Vladimír Vávra. 

Elkov Author čeká tradičně v listopadu první společné setkání na domácí půdě v Hradci Králově a následně se 22. listopadu přesune do španělského Calpe, kde budou závodníci skoro až do Vánoc najíždět první objemy po zasloužené dovolené. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz