Elkov Author se poprvé sešel v nové sestavě a s další posilou

Tým Elkov Author má za sebou první  týmové setkání pro sezonu 2019, do které vstupuje s další posilou. Týden před odletem do Španělského Calpe se sešel až na nemocného Matěje Zahálku kompletní tým v Hradci Králové, aby si doladil a odzkoušel materiální vybavení pro novou sezonu. Do ní vstoupí Elkov Author nakonec s pěti posilami. K již avizovanému Matěji Štibingrovi z Dukly Praha, Karlu Hníkovi z Pardus Tufo Prostějov, Dominiku Neumanovi z Topforex-Lapierre a Františku Sisrovi z CCC Sprandi Polkowice, přibude jeho týmový kolega Michal Schlegel. 

Ten přichází jako typický vrchař po dvouletém působení v ProContinental týmu, kde nasbíral nejen velké zkušenosti včetně účasti na Giro d’ Italia, ale i velmi dobré výsledky. “Letošní sezona nebyla úplně podle mých představ. Po dobrém úvodu na Tour de Alps UCI 2.HC, jsem nedostal další prostor na kvalitních závodech. Po pádu na Okolo Polska a zlomené klíční kosti jsem pak byl nucen předčasně ukončit sezonu, což mělo vliv i na další vyjednávání o pokračování v týmu. Kvůli nadměrnému množství volných jezdců se nepodařilo vyjednat ani žádné jiné angažmá a už jsem chtěl pomalu s cyklistikou končit. Naštěstí se ozval tým Elkov Author, kterými mi společně s Centrem sportu ministerstva vnitra Olymp nabídla smlouvu, za což jsem velmi vděčný, jelikož mě prakticky zachránil před koncem mé kariéry. Strašně moc se nyní těším na práci v novém týmu a s novými lidmi," popsal své pocity po prvním setkání s týmem Michal Schlegel. 
 
Elkov Author nakonec zůstane v příštím roce v celkovém počtu deseti závodníků, když se se závodní kariérou rozhodl rozloučit Vojtěch Hačecký, který v Hradci Králové působil čtyři sezony a vždy byl jeho velmi platným členem. 
 
Pro najíždění prvních objemů zamíří hradecká stáj už za týden do španělského Calpe, odkud se vrátí až těsně před Vánoci. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz