Cieslik dvacátý na úvod Okolo Slovenska

První etapu 59. ročníku závodu Okolo Slovenska UCI 2.2 má za sebou peloton, který se dnes vydal na trasu z Šiah do Telgártu. Až na prvních dvacet kilometrů stoupal peloton po celou dobu, čemuž však neodpovídalo tempo, které balík udržovla na velmi vysoké úrovni.

Závodníci Whirlpool Author se aktivně zapojovali hned do prvních úniků, tak aby bylo možné držet závod pod kontrolou. I v úvodních sprinterských prémiích se snažili o zisk bodů Josef Hošek a následně Jiří Polnický, který byl společně s Martinem Hunal také v úniků, který si zhruba v půlce etapy dokázal vyvořit až dvou minutový náskok.

Poté co byl tento náskok zlikvidován, pustil se do dalšího Josef Hošek a s ním dalších pět závodníků. I tento náskok byl dostižen tempem týmu AWT Greenway a tak deset kilometrů před cílem stoupalo celé pole kompaktně a vše nasvědčovalo hromadnému spurtu. Zde byl tím nejpovolanějším Alois Kaňkovský, jehož snahu však zabrzdila nebezpečně postavená zábrana v dráze cílové rovinky. Nejlepším z  týmu Whirlpool Author tak byl, v čase vítěze Itala Fortina z GM Cycling, Pawel Cieslik na 20. místě. 

Zítra čeká na jezdce 159 km dlouhá etapa z Telgártu do Popradu a s ní i pět horských prémií.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz