Kaňkovský vítězem Umag Trophy

Alois Kaňkovský ovládl svůj první letošní závod. Cyklista stáje Elkov Author dominoval na Umag Trophy UCI 1.2, která se jela na sedm okruhů s celkovou délkou 161 km.
 
Na startu úvodního podniku série istrijských závodů se sešlo celkem 29 týmů a 167 závodníků. V letošním roce po dlouhé době vyšlo počasí a tak jelo za příjemných jarních teplot. I díky tomu se závodilo prakticky hned od startu. V druhém kole pak došlo k úniku dvojice jezdců,  kteří si vytvořili maximálně dvě a půl minuty a po celou dobu je kontroloval peloton. Únik tak vydržel pouze dva okruhy a začalo se znovu závodit. 
“Byl to hezký závod. V letošním roce po dlouhé době vyšlo počasí a tak jelo za příjemného jarního počasí. I díky tomu se závodilo prakticky hned od startu. V druhém kole pak došlo k úniku dvojice jezdců,  kteří si vytvořili maximálně dvě a půl minuty a po celou dobu je kontroloval peloton. Únik tak vydržel pouze dva okruhy a začalo se znovu závodit,” popsal průběh závodu český cyklista. 
Taktiku závodu udával poté tým Bardiani, přesto se Kaňkovský před závěrečným spurtem dostal do výhodné pozice. “Před posledním kruháčem mi udělal dobrou pozici Dominik Neuman. Věděl jsem, že na to mám, tak jsem zabral. Byl to super spurt až do cíle, kdy se mi potvrdilo, že mám hned na začátku sezony skvěle připravené nohy.”
 
Pro Kaňkovského je vítězství v závodě v chorvatském Umagu jedním z cenných skalpů. “Tento závod byl pro mě vždycky peklo, na začátku sezony je to tady vždy hodně těžké. Navíc jsem porazil Andreu Guardiniho z Bardiani z CSF , který má za sebou několik sezon ve World Tour, včetně vítězství v etapě na Giro d’Italia.”
 
Dalším závodem, který čeká na závodníky Elkov Author bude sobotní Poreč Trophy UCI 1.2.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz