Zahálka po první etapě jako nejlepší sprinter

V cílovém kopci první etapy Istrian Spring Trophy UCI 2.2 v chorvatském Labinu si dnes dojel Michal Schlegel pro 12. místo.
 
První etapa vedoucí z Poreče do Labinu měřila 161 km a na start se postavilo celkem 166 jezdců. Zhruba 30 km po startu se od hlavní skupiny odpoutalo pět jezdců včetně Matěje Zahálky a ti si postupně vytvořili až pěti minutový náskok. Jejich snahu však peloton pečlivě kontroloval a s blížícím se cílem jejich náskok pomalu likvidoval. 
 
V kopcovité etapě navíc čekaly na závodníky dvě horské a dvě rychlostní prémie, které se během úniku staly kořistí Matěje Zahálky. Únik byl nakonec dostižen v závěrečném kopci, který měřil tři kilometry a vedl do cílového města Labin. Stáj Elkov Author i v závěru kontrolovala čelní pozice a o první desítku nakonec bojoval Michal Schlegel. 
Pro vítězství si nakonec dojel v tříkilometrovém stoupání v cílovém Labinu Maďar Valter Attila z CCC Development Team. Michal Schlegel se nakonec do první desítky nevešel, když se ztrátou šesti vteřin obsadil 12. místo.  Do dresu pro nejlepšího závodíka na rychlostních prémiích se do druhé etapy, díky své aktivě, oblékne Matěj Zahálka.
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz