Elkov Author drží na Istrii dres pro sprintera i vrchaře

Druhá etapa závodu Istrian Spring Trophy se jela na trase z Vršaru na stoupání Oprtalj s délkou 161 km, kdy i letos zůstal vynechaný dlážděný výjezd na protilehlý Motovun.

Ačkoliv se od začátku závodníci prakticky všech týmů snažili dostat do úniku, tak se to nikomu z nich nepovedlo. Od začátku se jelo velmi ostré tempo a každý pokus o únik byl likvidován. Na 95 km se Matěj Zahálka pokusil potvrdit dres pro nejlepšího sprintera a dojel si pro jeden bod za třetí místo na prémii.

Díky letité znalosti prostředí věděl Elkov Author, že 40 km před cílem přijde úzké stoupání, kde bude možné nadělit peloton. Tým se tak právě před ním složil na čelo závodu a rozjel vysoké tempo, aby pomohli eliminovat potenciální soupeře Michala Schlegela v cílovém stoupání. Na čele tak po tomto útoku zůstalo 40 závodníků.

Závěrečnou rovinu až pod cílový kopec na Oprtalj odtáhli Jakub Otruba s Janem Bártou, kteří jeli úplný doraz, aby připravili pro Michala co nejlepší pozici. Ten nakonec bojoval o celkové vítězství v jedenácti členné skupině a bylo z toho velmi slušné 5. místo.

Elkov Author díky aktivitě svých jezdců rozšířil sbírku dresů, když si Matěj Zahálka udržel dres pro nejlepšího sprintera a Jakub Otruba přidal dres nejlepšího vrchaře po vítězství ve dvou horských prémiích.

V etapě byl tedy opět nejlepším Michal Schlegel, který si dojel pro 5. místo. Před poslední etapou z Pazinu do Umagu drží Michal v průběžném hodnocení 6. místo, když ztrácí 19 vteřin na dnešního vítěze i vedoucího jezdce průběžného hodnocení Rakušana Galla. Očekává se čerstvý vítr, který by ještě mohl zamotat celkovým pořadím.