Závod Okolo Normandie otevřel Kaňkovský 5. místem

V severní Francii se rozběhl další ročník závodu Tour de Normandie UCI 2.2 na jeho start se u města Caen postavila šestice Bárta, Kukrle, Kaňkovský, Zahálka, Sisr a Schlegel. Závod má vždy velmi kvalitní obsazení a vždy se závodí od startu až do cíle s plným nasazením. 

I v první etapě z Courseulles sur Mer do Le Neubourg vypsané na 157,5 km se začali závodníci nahánět od prvního kilometru. Z postupných nástupů se nakonec vytvořil únik, který vydržel necelých 100 km než se peloton opět sjel. Posledních 40 kilometrů se pak jelo velmi vysoké tempo, které na úzkých silnicích nadělilo peloton a závodníci museli sjíždět vzniklé rozestupy.

"Je zde opět skvělé obsazení a všichni chtějí závodit a vyhrát a i proto byl závěr první etapy byl dost nebezpečný. Tam mi pomohl František Sisr, který se mi snažil vytvořit co nejlepší pozici. I tak jsem kilometr a půl před cílem zůstal trochu zavřený a tak jsem se pustil dopředu. Na poslední kilometru jsem byl na druhé pozici a vzhledem k tomu, že byl cíl do lehkého kopce, tak jsem čekal, že na pozici předemnou se dostane někdo další a já se s ním ještě vyvezu. To se nakonec nestalo a v cíli z toho bylo 5. místo. Spurt nebyl podle mých představ, ale i tak to není zlé umístění," shrnul závěr etapy Alois Kaňkovský.

Do cíle nakonec celá šestice dorazila v bez ztráty vteřiny v čase vítězného Dána Brochnera.

banner

Nejbližší závody

Červen

Mistrovství ČR a SR v časovce jednotlivců kat. Elite a U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
27.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
29.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. Elite
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
30.06.2019

Červenec

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
03.07.2019

60 Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
24.07.2019

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz