Sisr opět v první desítce Normandie

Tour de Normandie pokračovala dnes svým třetím dějstvím, které bylo situované mezi města Bourg Achard a Elbeuf sur Seine. Trať měla pouze 147,5 km, byla tou nejkratší v celém závodu a i dnes měla spíše rovinatý charakter, ačkoliv na závodníky čekaly čtyři vrchařské prémie. 
 
Krátce po startu na 8 km přišel první sprint a v něm se na druhém místě prosadil František Sisr. První hodinu se pak jelo velmi rychle a průměr dosahoval až 49 km/h. Ačkoliv se spousta závodníků pokoušela o únik, tak se to nikomu nedařilo. 
Na jedné z vrchařských prémii bodoval také Alois Kaňkovský, který bral třetí místo. 
 
Ani v druhé hodině pak rychlostní průměr neklesal, ale podařilo se odjet dvojici závodníků, za kterými se pustil Michael Kurkle a připsal si i body v jedné z prémií. Ten se nakonec usadil v šestičlenné skupině za vedoucí dvojící se ztrátou dvaceti vteřin. Ačkoliv stoupání v etapě byla krátká, tak ve vysokém tempu vypadlo z hlavní skupiny spoustu jezdců včetně lídra závodu. 
23 km před cílem byla načele jedenáctičlenná skupina, která měla náskok cca 15 vteřin a v ní se pohyboval i Michael Kukrle. Nakonec se však peloton spojil a do cíle se spurtovalo. Do první desítky se tentokrát vešel František Sisr, který se díky bonifikaci z prémie posunul do prví desítky i v rámci průběžného hodnocení. Etapu ovládl Nizozemec De Kleijn z Metec TKH. 

banner

Nejbližší závody

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz