Polnický po druhé etapě Okolo Slovenska v první desítce

2. etapa Okolo Slovenska a opět hromadný spurt, kde byl v Popradu nejlepším znovu Pawel Cieslik na 21. místě. Jiří Polnický se přesunul na v průběžném hodnocení díky bonifikačním vteřinám na 8. místo.

Peloton se dnes vydal z Telgártu do Popradu ve Vysokých Tatrách. Důležitý okamžik přišel chvíli po startu, kdy se hned začalo stoupat na horské prémie, po kterých se od pelotonu odpojila devítičlenná skupina, která si začala budovat slibný náskok. 

Náskok dosáhl až na tři minuty a bylo nutné začít pracovat na jeho likvidaci. K týmům AWT Greenway a Kolss BDC se musel připojit i Whirlpool Author, který neměl v úniku zástupce. 

Nakonec po 40 minutách únik zanikl a vznikl prostor pro další aktivitu. Hned v další stoupání se také povedlo odjet osmičce jezdců, kde byl i Jiří Polnický. Ta nejprve velmi dobře spolupracovala a nechala vzniknout tří minutovému odstupu. 

Poté však přišla stagnace a peloton se začal nebezpečně přibližovat. Zhruba pět kilometrů před cílem se pole spojilo a přišel opět hromadný spurt. V něm byl nejrychlejším Azerbajdžánec Averin. Z našeho týmu se umístil nejlépe opět Pawel Cieslik a v průběžném hodnocení se díky bonifikačním vteřinám z úniku posunul Jiří Polnický na 8. místo. 

 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz