Druhé místo Sisra na GP Adria Mobil

František Sisr ve slovinském Novom Meste dnes vyspurtoval 2. místo na jednodenním závodě druhé kategorie UCI GP Adria Mobil. Pro UCI body si dojel i Dominik Neuman, který dokončil na 7. místě.
 
Na sedmičlenný tým Elkov Author, který se postavil ve Slovinsku na start GP Adria Mobil UCI 1.2, čekalo nepříjemné deštivé počasí, které vydrželo po celý závod. Ten měřil 184 km a měl náročný kopcovitý profil.
Chvíli po startu se do úniku pustil Matěj Zahálka a spolu ním Australan Benjamin Hill z Ljubljana Gusto Santic, Ital Jacopo Menegotto z Biesse Carrera a Slovinec Nik Čemažar. 
Náskok čtveřice přerostl přes tři minuty a hlavními tahouny byli Matěj Zahálka se Slovincem Čemažarem. Ti také vydrželi na čele nejdéle a to až do tří pětikilometrových zavěrečných okruhů. Následně se peloton začal dělit a Elkov Author měl v tu chvíli ve vedoucí 12ti-členné skupině celkem pět svých zástupců. 
Postupně k nim však dojela ještě skupina s domácím favoritem Marko Kumpem. “Poté co se skupiny spojily, snažili jsem se již kontrolovat situaci a dovést všechny do závěrečného spurtu. To se podařilo a měl jsem 400 m před cílem velmi dobrou pozici a proto jsem zkusil spurt celkem brzy, protože jsem chtěl překvapit Kumpa. Ten nakonec ukázal, že na tom byl dnes lépe. V úplném závěru se pak dostal na čelo a vyhrál," popsal závěr závodu dnes druhý František Sisr. 
 
Do první desítky se dostal a tím pádem také dosáhl na UCI body na 7. místě klasifikovaný Dominik Neuman. 
 

banner

Nejbližší závody

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz