Štibingr na druhém místě ČP kategorie U23

V Kyjově pokračoval Škoda cup svým druhým závodem, kterému předcházelo sobotní kritérium, ve kterém zvítězil Alois Kaňkovský. Závod byl vypsán na celkových 141 km rozložených do devíti okruhů s cílem na tradičním strážovickém kopci a z týmu Elkov Author nastoupila pouze trojice Neuman, Kaňkovský a Štibingr. 

 
Do úniku se nejprve pustil Jakoubek z Příbrami a Polák Budzinski z Huromu, kteří odjeli pelotonu na dvě minuty. V třetím kolem se pak k dvojici připojila devítičlenná skupina bez účasti jednoho jezdců Elkov Author. 
 
Následně peloton zvýšil svou aktivitu a od něj se odpojil Alois Kaňkovský s Petrem Kelemenem a Michalem Procházkou z Favoritu Brno. Tato trojice se zvolna přibližovala skupině na čele, ale následně z ní vypadl Petr Kelemen, kterého postihl technický problém. Z pelotonu poté zaútočili i Matěj Štibingr a Dominik Neuman. 
Dva okruhy před cílem byla na čele stále desetičlenná skupina, za ní dvojice Kaňkovský a Procházka a za nimi další desetičlenná skupina, která zbyla z pelotonu. Druhá s třetí skupinou se poté spojily a první skupina se naopak v posledním okruhu potrhala. Vítězem se nakonec stal Polák Emanuel Piskowsky z týmu Hurom. 
 
V tomto díle českého poháru bylo nakonec jediným pódiovým umístěním druhé místo Matěje Štibingra v kategorii U23. Jakub Otruba, který nestartoval, navíc dál udržel dres vedoucího jezdce Českého poháru.
 
 
Výsledky: 1. Emanuel Piaskowy (POL) Hurom BDC Development 3:45:47, 2. Marek Čanecký (SVK) Dukla Banská Bystrica +0:03, 3. Stephan Pöll (AUT) WSA KTM Graz Arbö +0:03, 13. Matěj Štibingr (CZE) Elkov Author +1:23, 14. Dominik Neuman (CZE) Elkov Author +1:23, 30. Alois Kaňkovský (CZE) +7:38

 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz