Bárta vede závod Tour de Loir et Cher

Jan Bárta se dnes po skvělé práci celého týmu v závodě Tour de Loir et Cher UCI 2.2 oblékl do žlutého dresu vedoucího závodníka a připsal si 2. místo v etapě. 
 
Po startu etapy, která měřila 210 km, se nejprve odpojila čtveřice závodníků, kterou stíhali Švýcaři z týmu IAM Excelsior a Poláci z Wibatechu. Závodníci Elkov Author v rovinaté části dle plánu hlídali pozice a vyčkávali na závěrečné okruhy. 
 
Ty byly tři a měřily pouze pět kilometry, ale šotolinový kopec dával tušit, že právě zde se bude rozhodovat. Při nájezdu se na čele závodu pohybovalo patnáct závodníků, mezi kterými byla i čtveřice Neuman, Kaňkovský, Schlegel, Bárta. 
 
Do prvního okruhu najeli závodníci na čelní pozici, ale absolvovali ho víceméně  v klidu a dál hlídali pozice, ačkoliv za nimi se již pole úspěšně dělilo. První útok týmu Elkov Author přišel v kopci druhého okruhu, kde nejprve rozjel tempo Michal Schlegel v první polovině kopce a hned po něm v šotolinové části útočil Bárta s Neumanem. Vedoucí skupina se tak dále redukovala. 
Stejný scénář se opakoval v posledním kole, kdy se pod útokem týmu Elkov Author peloton dál trhal. Do cíle nakonec mířílo 13 závodníků s Honzou Bártou a Michalem Schlegelem. “Závěr jsem zkusil na dlouhý spurt. Když 400m před cílem pět závodníků přede mnou zvolnilo, tak jsem nastoupil. Bohužel jsem nasál i jedno z nich a ten mě nakonec 150 m před cílem skočil. Výsledek patří celému týmu, který fungoval naprosto neskutečně a dokázal zničit nabitou konkurenci na tomto závodě,” popsal své pocity z třetí etapy dnes druhý a průběžně první Jan Bárta.
 
Do první desítky se dostal i Michal Schlegel na 6. místě a druhou skupinu přivedl do cíle i 13. Alois Kaňkovský. 
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz