Kaňkovský vyhrál Visegrad4 Bicycle Race

Alois Kaňkovský si tento týden dospurtoval již pro druhé vítězství, když v polské Sobotce ovládl první závod série Visegrad4 zařazený do druhé kategorie UCI. 
 
Závod byl situován na obtížný okruh o délce něco málo přes 17 km, který museli závodníci absolvovat devětkrát. Hned od začátku se začalo závodit hodně zostra a v druhém kole se na čele vyselektovala skupina zhruba dvaceti jezdců se zastoupením týmu Elkov Author. Náročný okruh, který měl v první polovině těžké stoupání a v té druhé byl překážkou především silný protivítr, však nedal skupině v úniku příliš velké šance a ta se ve čtvrtém kole opět spojila s pelotonem. 
 
Všechny další okruhy měly prakticky stejný průběh. V úvodním kopci se startovní pole natáhlo a rozpojilo a v následujícím sjezdu a jízdě protivětru se vše opět spojilo. Závod se snažili rozhodnout tři kola před cíle závodníci polského Wibatechu, ale Elkov Author dokázal situaci pohlídat a udržet kompaktní peloton až do cíle.
 
V něm došlo na hromadný spurt, ve kterém nenašel konkurenci Alois Kaňkovský, který si dojel pro své druhé letošní vítězství v UCI závodech. “Dnes to hodně bolelo, necítil jsem se při závodě moc dobře, ale věděl jsem, že nohy jsou na tom dobře. Okruh byl hodně náročný a to, že jsem mohl vyhrát, je zásluhou zbytku týmu, který mi v dnešních podmínkách neskutečně moc pomohl a opět jsme ukázali skvělou týmovou spolupráci," pochvaloval si po dojezdu do cíle pomoc od svých týmových kolegů Alois Kaňkovský. 
 
Elkov Author se na polské silnice vrátí jíž příští týden, kdy ho čekají dva jednorázové UCI závody. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz