Kaňkovský se Sisrem znovu excelovali v Polsku

Elkov Author dnes pokračoval Memoriálem Romana Sieminskiego UCI 1.2 a Alois Kaňkovský vyhrál tento závod potřetí v řadě a František Sisr navíc přidal 2. místo. 
 
U Varšavy teploty nedosahovaly nad deset stupňů a velmi silný vítr znepříjemňoval jezdcům po celou dobu závod. Už v prvním z devíti 18,3 km dlouhých okruzů se rozvěsil peloton a na čelo se dostalo 30 závodníků včetně všech jezdců Elkov Author. Z úniku se poté odpojila ještě pětice jezdců, kde byli čtyři polští závodníci a Michael Kukrle.
 
Tato pětice vytvořila až pětiminutový náskok, ale silný vítr a aktivita skupiny za nimi, která rozjížděla terezíny, nedala úniku šanci. Každé kolo poté ze znovu spojené skupiny odpadlo několik závodníků a do cíle nakonec mířila skupina 15 jezdců. V tu chvíli byl Elkov Author v pěti lidech a mohl pohodlně připravit spurt pro Aloise Kaňkovského a Františka Sisra. 
 
 
Díky větru a zimě byl dnešní závod poměrně těžký, ale zdejší prostředí je pro nás známe, takže jsme to situaci nepodcenili. Vyhrál jsem třetí letošní závod v Polsku v řadě a potřetí i závod samotný, takže nemůžu být nic jiného než spokojený," ohodnotil závod dnešní vítěz Alois Kaňkovský a František Sisr, který skončil na 2. místě doplnil. “Kluci nás skvěle dovezli do spurtu a potom jsem si to pohlídali. Jsem rád, že vyhrál Alois a mohl tak zkompletovat hattrick i na tomto závodě.” V první desítce skončil navíc ještě na 7. místě Dominik Neuman.
 
Elkov Author čeká příští týden dvojí program v podobě francouzského Rhone-Alpes Isere Tour UCI 2.2 a potom slovenský a maďarský Visegrad4 Bicycle Race UCI 1.2

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz