Předposlední etapou na Slovensku je Cieslik již třetí

Nejdelší a také nejtěžší etapa závodu Okolo Slovenska měřila 202 km a vedla z Žiaru na Hronom do Nového Mesta nad Váhom. Po zdolání nejvyššího bodu dne v takřka tisíci metrech odjela skupina s Martinem Hunalem a Aloisem Kaňkovským,který si dojel pro vítězství ve sprinterské prémii.

40 km před cílem a na předposlední vrchařské prémii zaútočil Pawel Cieslik  a snažil se rozhodnout etapu, Poté co vyhrál poslední vrchařskou prémii se za ním vydal Patrik Tybor, který ho následně dostihl, ale odmítl mu střídat a jel pouze v jeho stínu.

Cílem etapy nakonec po zmatcích organizátorů v závěru projel jako první Maroš Kováč a Pawel Cieslik byl hodnocen na 3. místě. To pro něj znamenalo před poslední etapou další posun, když na vedoucího Itala Vigana na 3. místě ztrácí 15 vteřin.