Český pohár v Rokycanech ovládl Neuman se Zahálkou

I když jen se čtyřmi závodníky, tak i to stačilo jezdcům Elkov Author na poražení více než sta závodníků z domácího pelotonu, když se na rokycanském českém poháru prosadili Neuman se Zahálkou. 
 
Elkov Author se dnes postavil na start dalšího dílu Škoda Cup Českého poháru, který se jel opět u Rokycan, ačkoliv letos na nové trati u obce Raková. Nová trať měřila celkem 165 km rozložených do 15 okruhů. Od samotného začátku čtveřice Kukrle, Kaňkovský, Neuman a Zahálka kontrolovala peloton, tak aby se nepovedlo odjet žádné větší skupině.
 
Po absolvování devíti okruhů začali závodníci Elkov Author zvýšeným tempem redukovat peloton. Na čele tak nejprve zůstalo 14 jezdců a poté co se tempo vystupňovalo ještě více, tak už pouhých osm. Mezi nimi byla stále trojice Zahálka, Neuman, Kukrle.
V předposledním okruhu se zpečetil osud i zbytku skupiny, když zaútočili Neuman se Zahálkou, na které zareagoval pouze brněnský Petr Hampl. Dvojice Elkov Author však využila své převahy a Dominik Neuman si dojel pro vítězství i pro dres vedoucího závodníka poháru, který převzal po do té doby vedoucího Jakubu Otrubovi. Martin Zahálka dokončil na 2. místě a Michael Kurkle pár vteřin za touto skupinou vše jistil na 4. místě. 
 
Elkov Author nyní čeká paralelní program, kdy první část týmu startuje ve Francii na Rhone-Alpes Isere Tour UCI 2.2 a druhá na slovenské a maďarské edici závodů Visegrad4 UCI 1.2. 
 
Výsledky (165km / 40,52 km/h): 1. Dominik Neuman (CZE) Elkov Author 4:04:19, 2. Matěj Zahálka (CZE) Elkov Author +0:00, 3. Petr Hampl (CZE) TJ Favorit Brno +0:04, 4. Michael Kukrle (CZE) Elkov Author +0:08, 5. Jan Nesvadba (CZE) ČEZ Cyklo Team Tábor +1:36, Alois Kaňkovský (CZE) Elkov Author DNF

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz