Jan Bárta druhý v etapě a čtvrtý celkově na Rhone-Alpes Isere Tour

Elkov Author závodil tento týden opět ve Francii, když se postavil na start závodu Rhone-Alpes Isere Tour UCI 2.2, který byl rozdělený do čtyř etap. Ani jeden v jednom ze závodních dní se nepodařilo rozhodnout o vítězi etapy v závěrečném spurtu peloton, ale po úspěšných únicích. 
 
První dva dny jelo startovní pole ve zvlněném terénu a nejlepšími byli 21. Michal Schlegel respektive 11. František Sisr. Třetí den se do úniku dostal i Jan Bárta, který ve skupině deseti závodníků na čele vybojoval 5. místo, čímž se posunul do první desítky průběžného hodnocení.
 
V poslední etapě Jan Bárta znovu útočil, když v první polovině odjel opět v deseti lidech, ale únik byl následně zlikvidován. Elkov Author se ale nevzdal a ve větrném počasí následně rozjel terezín, který zredukoval peloton na 40 závodníků. V úplném závěru Jan Bárta s dalšími dvěma závodníky zachytil nástup trojice jezdců a o vítězství tak bojovalo šest jezdců. 
 
“Potom co nás zůstalo na čele šest, jsem věděl, že musím jít do spurtu s chladnou hlavou. Nejsem nejlepší spurter a tak jsem si počkal a šel spurtu ze zadní pozice. Tahle taktika se vyplatila a 2. místo je příjemné,” popsal průběh závěru etapy Jan Bárta. Díky svému umístění v poslední etapě navíc posbíral bonifikační vteřiny, které ho v celkovém hodnocení vynesly na konečné 4. místo. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz