Slovenský závod V4 režíroval Elkov Author v čele s Kaňkovským

Alois Kaňkovský si připsal další UCI vítězství, když ovládl závod Visegrad 4 Bicycle Race GP Slovakia UCI 1.2, kdy se navíc celý zbytek týmu vešel do první pětice. 
 
Poslední díl série Visegrad4 se jel mezi Bratislavou a Sencem, kdy nejprve závodnici zdolali táhlé stoupání na pezinskou Babu a potom zamířili na čtyři 20 km dlouhé okruhy u Sence. Ačkoliv byl Elkov Author zastoupen pouze Kukrlem, Kaňkovským, Zahálkou a Neumanem, tak se mu dařilo každým okruhem eliminovat peloton a po předposledním kole, tak na čele zůstalo pouze devět závodníků. 

“Po předchozích průjezdech přes cíl jsem vědět, že dojezd je technický a je třeba do spurtu najet včas. Kluci mi spurt a tak dobře rozjeli, že jsem nastoupil v poslední zatáčce a mimo druhého místa se všichni neskutečně seřadili za mě,” popsal průběh dojezdu vítěz Alois Kaňkovský. V první pětce tak Elkov Author neobsadil pouze 2. místo, které bral Pawel Franczak, ale 3. skončil Dominik Neuman, 4. Michael Kukrle a 5. Matěj Zahálka.
 
Paralelně s tím získal Jan Bárta 2. místo na 4. etapě závodu Rhone Alpes Isere UCI 2.2, k tomu celkové 4. místo a pomyslně tak zkompletoval pódium. Elkov Author v jednom dni připsal celkem 123 UCI bodů. 
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz