Karel Hník druhý v královské etapě Fleche de Sud

V Lucembursku čekala na Fleche de Sud třetí závodní den druhá a zároveň královská etapa. Ta měla opět stejné místo startu a cíle, kterým bylo město Bourscheid a ačkoliv etapa měřila pouze 131 km, tak při ni závodníci nastoupali více než 3000 výškových metrů. 
 
Ve druhém stoupání, které bylo na 54 km se na čele odpojila skupina 30 jezdců, kde byli i Jan Bárta a Karel Hník. Ti si drželi dostatečný odstup od hlavní skupiny za nimi a spolupracovali. K této skupině se s blížícími se závěrečnými okruhy připojila druhá skupina dalších deseti závodníků, včetně Michaela Kukrleho a Jakuba Otruby. 
 
Každý ze tří závěrečných okruhů měřil 15  km včetně nepříjemného stoupání, které v každé z okruhů redukovalo závodníky na čele. “V úplném závěru nás zůstalo na čele sedm. Kluci z týmu mi do té doby velmi pomohli a tak jsem dostal skvělý prostor na závěr etapy. 300 m před cílem jsem zkusil spurt, ale svezl se se mnou Belgičan Hermans, který zvítězil v obou předchozích dnech. To se mu bohužel povedlo i dnes a pro mě z toho byl jen druhé místo. I tak jsem maximálně spokojený a je to pro mě po návratu po zranění skvělý impuls”, popsal závěr závodu a své pocity druhý v královské etapě Karel Hník.

banner

Nejbližší závody

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz