V první etapě Tour of Bihor Kaňkovský na 8. místě

Elkov Author se po sérii francouzských závodů přesunul na jihovýchod a postavil na start Tour of Bihor v Rumunsku. Do toho závodu první kategorie nastoupila sedmička Kaňkovský, Zahálka, Kukrle, Schlegel, Sisr, Neuman a Hník. První etapa měla start i cíl ve městě Oradea měřila 163 km a na jejím profilu byl prakticky jediný kopec na 120 km, který však nebyl pro tuto etapu rozhodující.
Chvíli po startu se od pelotonu odpojila dvojice jezdců, kterou po celou dobu hlídal především tým Elkov Author a Adria Mobil. Celkově se první tři čtvrtiny etapy jely v poklidném tempu a začalo se závodit víceméně až na posledních 30 km. 
 
Peloton včas pohltil dvojici v úniku a mířil do hromadného spurtu. Závěr etapy byl velmi členitý, hektický a ani silnice nebyly ve stoprocentním stavu. Elkov Author se až do cíle držel na čele pelotonu a snažil se připravit pozici pro spurt Aloise Kaňkovského. Ten se nakonec neprosadil na stupně vítězů, ale i tak z toho bylo slušné 8. místo. 
 
V sobotu je na programu nejprve krátka dvou kilometrová časovka a poté odpolední etapa s cílem ve 1250 m nad mořem, do kterého se bude stoupat prakticky z nuly.

 

banner

Nejbližší závody

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz