Hník třetí na královské etapě Tour of Bihor

Na rumunské Tour of Bihor UCI 2.1 byly druhý den na programu hned dva závody. První se jel jako dvou kilometrová časovka jednotlivců, ve které obsadili 6. místo Michael Kukrle a 7. místo Alois Kaňkovský. Ačkoliv dopolední časovka nadělila startovní pole do vteřinových odstupů, pak hlavní dělení mělo přijít v odpolední části.

Odpoledne měřila etapa 156 km a končila ve výšce 1250 m nad mořem, kam se stoupalo prakticky z nulové výšky. V etapě se nejprve do úniku pustil Michael Kukrle, který v pětičlenné skupině držel pozici až na úpatí cílového kopce, které leželo na 140 km. V tu chvíli se začal rozpadat i do té doby kompaktní peloton, ve kterém se začalo útočit.

Na tuto chvíli čekal Karel Hník a Michal Schlegel, kterým ostatní závodníci připravili dobré pozice. Zhruba 7 km před cílem a tedy v půlce celého stoupání dostihla skupina na čele Michaela Kukrleho a pokračovala dál k cíli. Ze skupiny poté osamocen nastoupil Kolumbijec Munoz z Androni - Giocatoli a vzdálil se do té doby vedoucí skupině. Za ním nakonec zůstalo devět jezdců z nichž útočil ještě Rakušan Freiberger. Karel Hník, po tom co mu Michal Schlegel připravil závěrečný spurt, přivedl do cíle zbylou skupinu a obsadil 3. místo, které si vybovojoval i průběžně. V první desítce se průběžně drží i osmý Michal Schlegel, který v etapě dokončil na 10. místě.