V druhé etapě Maďarska Zahálka nečekaně čtvrtý.

Druhá etapa závodu Okolo Maďarska nabídla opět horké letní počasí, které nevybídlo jezdce k přehnané aktivitě po startu. Klidnějšího tempa využil Matěj Zahálka, který už po 10 km nejdelší etapy závodu, vyrazil společně s dalšími třemi jezdci do úniku. Po včerejším aktivním sjíždění se tak dnes pustil do opačné role.
 
Únik této čtveřice si držel až k prvnímu stoupání na 116 km konstatní náskok kolem čtyř minut. Poté se v pelotonu začalo jet, náskok se tenčil, ale v kopcích postupně odpadávali z hlavního pole i první jezdci. Matěj Zahálka vydržel v úniku až do druhého a také posledního stoupání v etapě, které vrcholilo 25 km před cílem 200 km etapy. 
 
Ačkoliv byl dostižen torzem pelotonu, ze kterého zůstalo 40 jezdců, tak se udržel na jeho konci a blížil se společně s ním k cíli. V tu dobu si také hlídali pozice na čele hlavní skupiny Neuman, Bárta a Hník, který schovaní za táhnoucím týmem Androni Giocatolli čekali na úplný závěr. Na posledním kilometru, když už se bojovalo pozice, byl bohužel peloton odkloněn mimo trasu závodu a na čele v tu chvíli zůstal Lotyš Neilands jedoucí v minutovém úniku a také skupina několika jezdců společně s Matějem Zahálkou, který včas zareagoval a nebyl odkloněn. 
 
Matěj si nakonec dojel pro velmi dobré 4. místo v etapě, což mohlo být malou náplastí na organizačně nepovedený závěr etapy. Jan Bárta si dál udržel průběžné 4. místo v celkovém pořadí. 
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz