Kaňkovský ovládl čtvrtou etapu Tour de Hungary

Elkov Author si připsal další letošní vítězství v závodě první kategorie UCI, když Alois Kaňkovský s přehledem vyhrál spurt odpolední etapy. V té dopolední navíc Jakub Otruba obsadil v úspěšném úniku 4. místo.

Tour de Hungary UCI 2.1 měla na programu dvě části. Ta první měřila 115 km a jejím rozhodujícím bodem byl únik pětice jezdců, která svým tempem nedala šanci pelotonu, který se pokoušel náskok likvidovat. V této pětice, ze které se nakonec stala čtveřice byl i Jakub Otruba. Únik nakonec slavil úspěch s náskokem více než čtyř minut, kdy Jakub Otruba obsadil pěkné, ale nepopulární čtvrté místo.

Druhá část dne pak měřila 70 km a peloton již nechtěl nechat odjet žádný ohrožující únik. Jediným, kdo se odpojil od startovního pole byl osamocený Slovák z Cully z Dukly Bánské Bystrice. Ten však neměl šanci na úspěch a jeho náskok byl dle očekávánízlikvodován.

V závěru nastoupil Elkov Author na čelo pelotonu a nejprve zkusil peloton rozvěsit na větru. “Potom co se nepodařilo nadělil peloton na větru, tak příšla neskutečná práce celého týmu, který mi ppřipravil super pozici. Už před závěr etapy jsem klukům oznámil, že cítím, že mám výborné nohy. Na pětistovce už jsem šel do spurtu sám a vyšlo to tak jak jsem si přál. Vítězství ale opět patří celému týmu, který zajel skvěle,” popsal vítězné pocity Alois Kaňkovský, který si připsal už druhé letošní vítězství v závodě první kategorie. 

V průběžném hodnocení drží dál 4. místo Jan Bárta.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz