Bárta s Otrubou mistry ČR v časovce

Ve slovenských Voderadech u Trnavy připravili slovenští organizátoři mistrovskou časovku, která se jela na úplné rovině a místy dvouproudých cestách. Katetegorie U23 i Elite absolvovala shodně dva okruhy o celké délce 41 km, které se jely za úmorného tepla a nepříjemného větru. 

 

V kategorii U23 se na start postavil jediný zástupce týmu Elkov Author Jakub Otruba, který vyrazil na trať jako poslední. “Časovku jsem rozjel celkem slušně a věděl jsem, že na první mezičase mám minutu náskok. Následně jsem se snažil kontrolovat pozici, ale postupně mi začalo vadit velké horko a náskok se snižoval. Nakonec se však podařilo náskok uhájit a jsem rád, že mám mistrovský titul,” zhodnotil závod nový mistr ČR v časovce kategorie U23 Jakub Otruba. 
 
Do kategorie Elite se naopak postavil Elkov Author kompletní zbytek týmu až na zraněné Kaňkovského se Štibingrem. Po výhře v prologu Okolo Maďarska a bronzové medaili z evropských her byl jedním z favoritů Honza Bárta. Ten se vydal na trať šestý od konce a za sebou měl na startu ještě týmové kolegy Karla Hníka, Františka Sisra a poté Adama Ťoupalíka z Team Sauerland, Petra Vakoče z Deuceninck - Quick Step a především loňského vítěze Josefa Černého v barvách CCC, který měl být hlavním soupeřem
 
Jan Bárta rozjel časovku velmi rychle a od začátku bylo zřejmě, že půjde o boj mezi ním a Josefem Černým. "Potom co jsem včera celý den cestoval, jsem si moc neodpočinul a tak jsem rád, že se to povedlo. První půlku jsem jel rychleji než Pepa Černý a znal jsem i průběžné mezičasy, které mi měřil tým. Druhý polovinu jsem už jeli na stejno a snažil se kontrolovat si pozici, aby mi vítězství neuteklo,” popsal obdobný průběh závodu i druhý mistr ČR v časovce. 
 
Dašími na pódiu byli  na 2. místě Josef Černý a na 3. místě Petr Vakoč. Hned za nimi pak čtvrtý Michal Schlegel a pátý Michael Kukrle. Závodníky nyní čeká příprava na nedělní vrchol mistrovství, kterým bude závod kategorie Elite, který odstartuje ve 12:00. 
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz