Osmé místo Otruby v mistrovském závodě U23

Jakub Otruba se osamocen postavil na start mistrovského závodu kategorie U23, který nakonec absolvoval, ačkoliv původním plánem bylo závod vynechat a startovat až s kategorií Elite. Do poslední chvíle však nebylo rozhodnuto, zda mu bude umožněn nedělní start a proto nastoupil i do závodu U23. 

155 km dlouhý závod provázelo opět velké horko a prakticky bezvětří. Na úvod absolvoval peloton dva krátké okruhy, které ústily přimo pod Karpaty, ale jejich profil byl víceméně pouze lehce zvlněný. Po nich, v tu dobu stále kompaktní peloton, který jel víceméně klidným tempem zamířil zpět do Trnavy. Zde bylo připraveno sedm krátkých 12 km městských okruhů, které se jely na naprosté rovině. 

Celý závod provázelo pouze pár nesmělých pokusů o únik a až v nájezdu do posledního kola, se odpojila pětice složená z Čechů Bárty, Sedláčka a Honsy a dvou Slováků Orose s Kaškou, kteří se odpojili od pelotonu, kde se následně pokoušel vyvíjet aktivitu početný Topforex. Jakub Otruba se po celou dobu závodu pohyboval na čele hlavní skupiny a pokoušel se dostat i do skupiny v úniku, ale bohužel bez úspěchu. 

Jakub nakonec dokončil na celkovém 14. místě a 8. v české klasifikaci a bohužel ani po poradě k závodu elite nebylo jasné zda k závodu nastoupí, ačkoliv mu to pravidla UCI dovolují. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz