Sisr je nový mistr České republiky!

Na trnavské rovině dnes vyvrcholilo společné mistrovství Česka a Slovenska hlavním závodem kategorie Elite. Na jeho start se postavilo celkem 120 závodníků mezi nimiž byli nakonec i třiadvacítkáři Jakub Otruba a Vojtěch Sedláček. 

 
Do závodu s celkovou délkou 186 km odstartoval peloton poměrně aktivně a hned od začátku se závodilo. První z úniků, který se ujal byl atak trojice Schlegel, Kalojíros a Sedláček, kteří si postupně vytvořil dvou minutový únik. Ve stoupáních úvodních dvou okruhů, které jako jediné nebyly úplnou rovinou, začali rozjíždět tempo Josef Černý, Petr Vakoč a Zdeněk Štybar a s nimi byl na čele I kompletní Elkov Author. 
 
S nájezdem do prvního závěřečného kola z celkových 120 závodníků zaútočila čtveřice František Sisr, Petr Vakoč, Michael Boroš a Juraj Sagan a postupně se spojili s trojici na čele. O jejich sjetí se pokusil Peter Sagan, ale bez úspěchu. Hlavní a již výrazně redukovaná skupina za nimi poté zvolnila, jelikož nebylo, kdo by po jezdcích v úniku jel. Aktivitu vyvíjela pouze slovenská Dukla Banská Bystrica, ale bez úspěchu.
 
Čtyři okruhy před cílem začal útočit Zdeněk Štybar a na čele přestal střídat Petr Vakoč, na to reagovali závodníci Elkov Author a začali likvidovat jeho aktivitu. Při tomto útoku se podařilo Štybarovi stáhnout únik na 1:40, ale poté byl opět dostižen hlavní skupinou a aktivita znovu opadla.
 
Na čele zkoušel útočit také Petr Vakoč, ale i když se skupina rozpojila, tak oddělení nevydrželo dlouho a jediným, kdo odpadl byl Vojtěch Sedláček. 
 
Poslední dvě kola již bylo zřejmé, že mistrem Slovenska je Juraj Sagan jako jediný slovenský zástupce v úniku a o českém mistru se rozhodne mezi pěticí Schlegel, Sisr, Vakoč, Kalojíros a Boroš. Z hlavní skupiny navíc zaútočil Josef Černý, který se se ztrátou jedné minuty pokoušel dostat na čelo závodu. 
 
“Na posledním kilometru naznačil útok Michal Schlegel a vyprovokoval aktivitu Petra Vakoče. Já jsem měl při několika jeho nástupech možnost odpozorovat styl jeho útoku a vyčkával jsem, kdy nastoupí. To přislo po poslední obrátce před cílem, kdy Petr Vakoč měl pocit, že mě trhá, ale já jsem se naopak vyvezl, nechal se nasát a potom jsem se už dostal před něj,” popsal úplný závěr závodu nový mistr České republiky František Sisr. “Mám obrovskou radost a je to pro mě asi největší vítězství. Mrzí mě, že u vítězství chyběl Alois Kaňkovský, po kterém jsem převzal pozici lídra, ale jsem rád a musím poděkovat celému týmu, který fantasticky spolupracoval a titul patří i jim,” dodal František, kterého už příští týden čeká v Rumunsku závod první kategorie Sibiu Tour UCI 2.1. 
 
“Pro náš tým je to další velké vítězství, které letošní rok nebylo vůbec jednoduché a ačkoliv závod v polovině vypadal jako rozhodnutý, tak se na konci ještě znovu zdramatizoval. Opět jsem ukázali, že jsme schopní konkurovat našim nejlepším závodníkům, což celkově velký příslib pro domácí cyklistiku," sdělil své pocity ředitel týmu Vladimír Vávra. 
 
V první desítce navíc skončili 4. Michal Schlegel, 7. Dominik Neuman a 9. Jan Bárta. 
 

 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz