Elkov Author v první desítce Sibiu Tour

Už dva dny po slovenských mistrovstvích odcestoval Elkov Author v čele s novým mistrem ČR Františkem Sisrem do Rumunska na závod první kategorie Sibiu Cycling Tour UCI 2.1. Na jeho start, který začal 2,5 km dlouhým prologem se postavila pětice Sisr, Kukrle, Neuman, Hník a Schlegel. V něm obsadili deváté respektive desáté místo František Sisr a Michael Kurkle, když tuto trať projeli ve stejném čase 3:33 a zaostali sedm vteřin na vítězného Nizozemce Slika.

Hned první etapa ale měla svou členitostí a neustále vlnícím se profilem s délkou více než 191 km prověřit peloton. Hned od startu se prvních 30 km nastupovalo a to do doby než odjela dvojice závodníků do úniku. Elkov Author znal trať a vyčkával na 55 km, kde byl technický sjezd, ve kterém celý tým nastoupil a nadělil peloton. Následně závodníci nepolevovali v tempu až do doby než se vytvořila opět kompaktní hlavní skupina. Cílem bylo především potrápit soupeře a vydat je hned v úvodu z jejich sil, což se i podařilo. 

Následně se jelo tempo, tak aby byl zlikvidován únik, kde byl již pouze jeden závodník. 45 km před cílem byl však peloton zastaven na železničním přejezd a náskok Švýcara Paroze na čele, tak opět vzrostl, jelikož on zastaven nebyl. Peloton už poté nebyl schopen únik zlikvidovat a mohl bojovat až o druhé místo.

Do cílového spurtu pak hlavní pole přivezl Michal Schlegel s Dominikem Neumanem, kteří se snažili rozjet spurt Františku Sisrovi. Ten nakonec dokončil na 5. místě a do první desítky se vešel i na 7. místě Dominik Neuman a na 10. Michal Schlegel. 

V pátek pokračuje závod 163 km dlouhou etapou s cílovým 30 km dlouhým stoupáním do výšky 2032 m n. m.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz