Schlegel sedmý po 23 km stoupání druhé etapy Sibiu Tour

Rumunští organizítoři připravili v druhé etapě závodu Sibiu Tour UCI 2.1 na závodníky 132 km roviny a potom 30 km stoupání až do 2000 m nad mořem, kde už ležel sníh. Všichni tak celý den šetřili síly na závěrečné stoupání a proto celý peloton jel až pod kopec velmi vlažně. 

Nástupy přišly tedy až v úvodu stoupání, kdy se startovní pole začalo rychle selektovat. Ve vedoucí skupině se drželi Michal Schlegel a Karel Hník. Skupina se stále změnšovala a ve chvíli, kdy bylo na čele zhruba dvacet závodníků zaútočil Kostaričan s Kolumbijcem ze stáje Androni Giocatolli - Sidermec. Na tuto dvojici nikdo nereagoval a jim se dařilo vytvořit si dostatečný odstup. V úplném závěru, kdy už za uniklou dvojicí bylo jen sedm jezdců včetně Michala a Karla a kdy se začalo nastupovat, tak došlo k nešťastnému pádu, ve kterém byl i Karel Hník a zabrzdit musel i Michal Schlegel.

V rozhodujících metrech, tak byli obě závdníci zbržděni, ale i tak Michal Schlegel vybojoval slušné 7. místo a Karel Hník na konec dokončil na 15. příčce. V třetí etapě čeká na jezdce už výrazně náročnější profil celé etapy a na závěr opět 15 km stoupání. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz