Schlegel třetí v etapě Sibiu Tour UCI 2.1

Michal Schlegel se dál posunuje pořadím závodu první kategorie Sibiu Tour, když se po dnešní třetím místě v třetí etapě posunul na průběžné šesté místo. 
 
Třetí etapa měřila 159 km a na její trase čekala na závodníky tři delší stoupání. Prvních dvacek kilometrů se závodníci spíše testovali a až na 20 km se dostal do úniku osamocený Švýcar Suter. Chvíli po něm vyrazilo k dalšímu útoku šest závodníků, mezi kterými byl i Michael Kukrle.
 
Po 64 km dosáhl únik na čtyři minuty, peloton kontroloval únik a spíše čekalo na závěrečné stoupání, které mělo mít kolem 15 km. Na jeho úpatí, kdy skupina na čele měla náskok již pouze 1:10, rozjel tempo ruský Gazprom, ale jeho závodníci nevydrželi dlouho a vratili se zpět do hlavní skupiny, která se postupně redukovala. 
Ve chvíli, kdy byli jezdci v úniku dostiženi, tak Michael Kukrle, dokud to šlo, dál táhnul tempo pro Michala Schlegela. “Závěrečný kopec byl spíše hákový a nikomu se moc nechtělo jet. Až poslední kilometr byl prudší a tam se už jelo na výkonnost, stejně jako závěrečný spurt. S třetím místem jsem určitě spokojený, protože je závod velmi dobře obsazený," popsal závěr etapy a pocit z třetího místa v etapě Michal Schlegel. 
 
Ten nyní drží průběžné 6. místo a před poslední etapou ztrácí na 3. místo pouze 4 vteřin, na které však nebude lehké dosáhnout vzhledem k rovinatému charakteru etapy. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz