Sisr celkově třetí na Dookola Mazowsza

Poslední etapa závodu Dookola Mazowsa zamíchala celkovým pořadím, které se na rovinatých okruzích zdálo být takřka rozhodnuté a posunula Františka Sisra na celkové 3. místo.
 
Poslední den polského závodu se jel opět na rovinatých okruzích u města Kozienice. Etapa měřila celkem 168 km a předpokládalo, že si vítězství pohlídá do té doby suverénní Nor Blikra z Team Coop. Jenže hned v prvním kole zaskočil velkou část pelotonu, včetně norského lídra, kompletní tým Elkov Author, který najel na čelo a na terezínu rozpojil startovní pole.
 
Na čele v tu chvíli zůstalo 30 závodníků, kteří se velmi rychle vzdálili skupině za nimi, která ve větrném počasí ztratila kontakt a postupem času už bylo jasné, že se nezvládne zpět spojit. František Sisra bojoval na každé ze tří sprinterských prémiích s časovými bonifikacemi, aby vybojoval cenné vteřin. Což se mu na každé z nich podařilo a získal navíc celkem 4 vteřiny k dobru. Lepší však byla polská dvojice Stepniak, Aniolkowski, která získala vteřin více a vytvořila si lepší pořadí pro celkové hodnocení. 
V závěru poslední etapy přišel navíc déšť, který znepříjemnil závěrečný spurt, ve kterém nakonec František Sisr obsadil 5. místo. “V závěrečném spurtu jsem se nechal bohužel trochu zavřít a už se mi nepodařilo dostat se na lepší pozici. Jsem spokojený s tím, že se nám podařila dnešní strategie, zvrátili jsem průběh závodu a dostal jsem se na  pódium za 3. místo. Na druhé straně mě mrzí, že se nepovedlo dokončit na lepší pozici v dnešní etapě”, popsal své pocity po závodě mistr ČR František Sisr. Své celkové pořadí vylepšil i Jan Bárta, který byl klasifikován na 6. místě.
 
Tým nyní čeká je krátká závodní pauza, když se příští týden představí na francouzském závodu Okolo Alsaska UCI 2.2 a zároveň bude mít zástupce i na Vysočině 2019. 
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz