Bárta nejaktivnějším jezdcem první etapy Alsaska

Jan Bárta se stal nejaktivnějším jezdcem první etapy závodu Okolo Alsaska a také se mu podařilo nasbírat bonifikační vteřiny, které ho posunuli do první pětky. Po etapě však úplně spokojený nebyl. 
 
Etapa se jako jediná v celém závodě odehrála na okruzích, kterých se jelo celkem sedm a každý měřil 22,3 km. V druhém okruhu si první rychlostní prémii s bonifikacemi pohlídal Honza Bárta a s přehledem ji vyhrál. V tu chvíli se  ním odpojili další čtyři závodníci, kteří tak vytvořili skupinu v úniku. 
Ta si postupně vybudovala slušný náskok a Honza Bárta se soustředil na zbylé dvě sprinterské prémie. Na druhé sice smolně skončil na druhém místě, ale tu třetí na 121 km opět vyhrál a získal další porci bonifikačních vteřin. 
15 km před cílem, kdy měla skupina dvě minuty k dobru a bylo takřka jasné, že zvládnou dojet do cíle v úniku, tak závodník dánského týmu Riwal přestal střídat a cíleně narušoval tempo skupiny. Solidní náskok tak začal postupně klesat a naděje na úspěšný únik se tenčila. V úplném závěru se skupina rozpadla a postupně byla pohlcena pelotonem, který pokračoval do hromadného spurtu. 
 
V něm zvítězil Belgičan Merlier z Coredon - Circus a František Sisr si připsal 11. pozici. V celkovém pořadí se díky bonifikacím posunul na průběžné páté místo Honza Bárta, který se navíc oblékl do dresu pro nejaktivnějšího jezdce. “Jsem rád, že se mi podařilo posunout se dopředu, díky čemuž se povedlo posunout i týmové auto v koloně. Mrzí mě však závěr etapy a to, že jsme mohli v úniku bojovat o vítězství”, popsal své pocity Jan Bárta. 
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz