V druhé etapě Alsaska Schlegel 12., Hník 13.

Ján Bárta se druhé etapy závodu Tour Alsace oblékl do kostkovaného dresu pro nejaktivnějšího jezdce a ten chtěl také udržet. Na peloton dnes čekalo 143 km s převýšením více než 2300 výškových metrů, které končilo po čtyřech vrchařských prémiích na kopci první kategorii, který je dobře známý z dojezdů Tour de France a to na La Planche des Belles Filles tedy Planině krásných dívek.

Před první rychlostní prémií trochu netradičně z pelotonu spurtoval Honza Bárta a získal třetí místo. To stejné zopakoval i na druhé rychlostní prémii, kde si polepšil a dojel druhý. Peloton se ve své podstatě kompaktně blížil k závěrečnému kopci, kde se očekával rozhodujcí moment. 
 
Ve známém kopci nejprve odskočila pelotonu čtveřice jezdců a následně již musel jet každý za sebe a rozhodovala především výkonnost. Ve stejném čase nakonec dokončili 12. Michal Schlegel a 13. Karel Hník, čímž se přiblížili první desítce celkového hodnocení. Z ní naopak dnes vypadal Jan Bárta, který dokončil na 86. příčce. 
 
V sobotu na jezdce čeká velmi těžká královská etapa s délkou 161 km, pěti vrchařskými prémiemi a celkovým převýšením 4972m. 
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz