Michal Schlegel vyhrál královskou etapu Tour Alsace

Michal Schlegel ovládl třetí a královskou etapu závodu Tour Alsace UCI 2.2, když na vrcholu závěrečného stoupání Col du Calvaire nenašel přemožitele. 
 
Předposlední etapa závodu Tour Alsace UCI 2.2 byla tou nejtěžsí, kdy zavedla peloton do vogézských kopců nad městem Colmar. Celkem etapa měřila 161 km s 4972 výškovými metry, které vedly do šesti vrcholů, na kterých bylo celkem pět vrchařských prémií. 
Úvod etapy začal okamžitým desetikilometrovým stoupáním na prémii nejvyšší kategorie a na ní se odpojilo 15 závodníku i s Michaelem Kukrlem. Ten si během úniku, který dosáhl na maximální odstup čtyř minut, dojel pro dvě druhá místa na sprinterských prémiích, která byl v kopcích spíše nutnou povinností etapy. 
 
Skupina v úniku vjížděla i do posledního stoupání Col du Calvaire, které mělo znovu přes deset kilometrů a zhruba sedm set výškových metrů. Po několika kilometrech se však skupina začala rozpadat a čtyři kilometry před cílem byla dostižena tím co zbylo z pelotonu. Mezi tím co zbylo byl i Michal Schlegel, který s přehledem držel tempo na čele závodu.  “Na posledních dvou kilometech nastoupil jeden z německých závodníků, tak jsem se pustil za ním a po chvíli jsem už jeli na čele sami. Zhruba kilometr před cílem se kopec ještě více zvednul a tam se mi podařilo se ho zbavit,” popsal závěr etapy Michal Schlegel. Do cíle už potom dojel osamocen a stal se jednoznačným vítězem královské etapy závodu Okolo Alsaska. 
 
"Je to pro mě asi dosavadní největší výsledek, z kterého mám ohromnou radost a musím poděkovat za pomoc celému týmu", dodal vítěz třetí etapy, který se díky svému výkonu dostal před poslední etapou na 2. místo v průběžném hodnocení.
 
Závod bude zakončen poslední etapou na 158 km, která je poměrně členitá a ještě může zamíchat pořadím. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz