Na Alsasku Sisr druhý v poslední etapě a Schlegel celkově

Závod Tour Alsace dospěl do své poslední fáze, kterou byla etapa s délkou 143 km s poměrně členitu trasou a 1772 výškovými metry. Do závodu všichni vstoupili obezřetně, tak aby uhlídali své pozice. Proti závodníkům vedení se prvních 70 km pouštěli ostatní jezdci, kteří se pokoušeli dostat do úniku, které však byly vždy likvidovány.
 
První, který se povedl, byl ten, kde byl i Jan Bárta a další šest jezdců. Tato skupina jezdců vydržela na čele dalších padesát kilometrů, než se začala rozpadat. V tu chvíli se do pelotonu vrátil i Jan Bráta a před pelotonem zůstali pouze dva jezdci.
 
Ty hlavní skupina nechala jet na vzdálenost třiceti vteřin se stálým vizuálním kontaktem. V závěru etapy se pak přes ně dle plánu hlavní balík přehnal a mířil do závěrečného spurtu. “V posledních metrech jsem si najel za závodníky Dimension Data for Qhuebeka, kteří se snažili rozjet spurtu svému spurterovi. Potom jsem se dostal přes ně, ale ze zadu ještě přiletěl Belgičan Merlier, který mě bohužel skočil,” popsal závěr etapy nakonec druhý František Sisr. 
 
Důvodem ke spokojenosti celého týmu však nebylo pouze jeho pódiové umístění, ale také Michal Schlegel, který bez problému udržel druhé místo v celkovém hodnocení. K tomu tým ještě přidal celkové vítězství v soutěži týmu a Jan Bárta se stal navíc nejkativnějším jezdce posledního dne. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz