Kukrle obsadil 2. místo na Českém poháru v Blatné

V Záboří pokračoval čtvrtým dílem Český pohár v silniční cyklistice, na jehož start se postavila trojice Hník, Zahálka, Kukrle, která neodcestovala do Nizozemska na mistrovství Evropy. Závod měřil 156 km a jel se za vytvrvalého deště na úzkých silnicích, na kterých bylo znát, že se jede v zemědělské lokalitě. 
Po startu nejprve odjelo 16 závodníků, kde byli všichni tři jezdci Elkov Author, kteří se snažili odjet se skupinou tak, aby se již peloton nemohl vrátit. Úseků, kde by foukalo bylo na trati málo stejně jako delších stoupání, kde by se dalo rozhodnout a za nimi navíc pracoval ČEZ Cyklo team Tábor, který následně únik zlividoval. 
Ve čtvrtém kole ze třinácti okruhů se znovu odpojilo 14 závodníků, kteří odskočili hlavní skupině. Elkov Author se snažil na terezínech skupinu redukovat, ale s postupem závodu slábl vítr a tato strategie přestala fungovat. Ze skupiny nakonec odjel Michael Kukrle a s ním i Martin Boubal, David Kulhánek a Jiří Petruš. “Snažil jsme se nastupovat, ale popravdě nebylo moc kde. Čtyři kilometr před cílem se zvolna na čele odpojil Jiří Petruš. Já jsem se snažil čekat, tak abych nepřivezl Martina Boubala do cíle. Povedlo se mi ho zbavit dva kilometry před cílem, ale bohužel Petruše jsem v cíli o malý kousek nedojel,” shrnul závěr závodu Michael Kukrle, který si dojel pro 2. místo. 
 
Český pohár i přes absenci dál vede Dominik Neuman. Další závod se jede 25. 8. v Ostravě.
 
Výsledky (156 km, 4143 km/h): 1. Jíří Petruš (CZE) Topforex Lapierre 3:45:57, 2. Michale Kukrle (CZE) Elkov Author +0:00, Martin Boubal (CZE) CK Příbram Fany Gastro +0:16, 5. Matěj Zahálka (CZE) Elkov Author +2:14, 17. Karel Hník (CZE) Elkov Author +5:50

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz