Bárta dokončil jako jediný ME a skončil na 41. místě

Jan Bárta se stal jediným českým závodníkem, který dokončil letošním mistrovství Evropy v nizozemském Alkmaaru. Závod byl složen z jednoho úvodního okruhu a poté z jedenácti 11,4 km dlouhých okruhů. Celková délka závodu byla 172,6 km a na jeho start se postavili za Elkov Author Bárta, Sisr, Neuman a Schlegel a potom z dalších týmů Kalojíros, Hampl a Turek.
 
Už na prvním 45,5 km dlouhém okruhu se rozjely terezíny, na kterých se startovní pole začalo dělit do skupinek. V první skupině se v tu chvíli pohyboval pouze František Sisr a v druhé Bárta s Kalojírosem. Na cílových okruzích čekaly na závodníky úzké silnice se spoustou zatáček, které připomínali spíše kritérium, kde bylo třeba stále nastupovat. Za jeden okruh se podařilo dojet druhé skupině k té první, ale ta se začala postupně redukovat. 
Ze skupiny vypadl postupně Kalojíros i Sisr a nejdelé vydržel na čele Jan Bárta. I ten však dvě kola před cílem ze skupiny vystoupil a dokončil závod jako jediný český závodník na 41. místě. Mistrem Evropy se stal Ital Elia Viviani. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz