Dominik Neuman na 13. místě v druhé etapě Czech Tour, Otruba dál vede soutěž do 23 let

V druhé etapě Czech Tour UCI 2.1 dojel do cílového Frýdku-Místku celý peloton pohromadě a Jakub Otruba si udržel vedení v soutěži do 23 let. V cíli byl nejvýše klasifikován na 13. místě Dominik Neuman v čase vítězného Novozélanďana Archolda.
 
Druhá etapa měřila 186,6 km a byla tou nejdelší v letošním závodě. Hned po ostrém startu v Olomouci zaútočil nejprve Nor Holter z Uno-X s Nizozemce Krulem ze SEG-Racing a k nim se posléze přidali Poláci Paterski z Wibatechu a Tracz z CCC. V deštivém počasí, které převládalo po celou etapu, nechal peloton čtveřici na čele odjet až na rozdíl 4:15, ale stále se držel tempo, tak aby byl únik pod kontrolou. 
 
V nejtěžsím stoupáním etapy na Pustevny, které bylo na 100 km odpadl ze skupiny na čele Nizozemec Krul. V předposledním stoupání na Soláň se pak již začal náskok tenčit a peloton za trojici v úniku aktivně pracoval. Tempo udržoval především tým Mitchelton-Scott a v posledním stoupání na Bumbálku se peloton značně natáhl a začal se dělit. Do cíle však zbývalo ještě 45 kilometrů, které byly převážně ve sjezdu, kde se také skupiny spojily zpět dohromady a také byl zlikvidován únik dne. 
V cílovém Frýdku-Místku nakonec rozhodoval spurt celého pelotonu, ve kterém byl nejrychlejší Australan Archold z Bora-hansgrohe. Z týmu Elkov Author byl nejvýše klasifikován Dominik Neuman na 13. místě v čase vítěze, který také oblékl dres pro nejlepšího Čecha. Jakub Otruba si dál udržel vedení v soutěži do 23 let.
 
V sobotu pokračuje závod etapou z Olomouce do Uničova s délkou 175,3 km. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz