Neuman devátý v hromadném spurtu třetí etapy Czech Tour

Třetí den závodu Czech Tour UCI 2.1 měl být tím nejsnažším a očekával se hromadný spurt v cílovém Uničově. Okamžitě po ostrém startu se začalo aktivně závodit, ale odjet do úniku se povedlo až pětičlenné skupině složené ze třech Poláků, Nizozemce a Švýcara zhruba po čtyřiceti minutách. 

Ti sice odjeli do úniku, ale tým Mitchelton-Scott velmi obezřetně hlídal jejich odstup a nepustil je na více než dvě minuty.  45 kilometrů do cíle ve stoupání na Bouzov, kde byla také poslední vrchařská prémie zkusil australský tým rozjet tempo, které okamžitě začalo natahovat a dělit peloton, ze kterého odpadali první závodníci. Ačkoliv se poté peloton rozdělil na dvě skupiny, tak na cílových okruzích v Uničově se opět spojil zpět do jedné. 
 
V cílovém spurtu byl nakonec nejrychlejším mistr Evropy do 23 let Nizozemec Alberto Dainese. Z týmu Elkov Author byl opět nějlepším Dominik Neuman, který dospurtoval na 9. místě. V průběžném hodnocení vede dál Jihoafričan Daryl Impey a závodnící Elkov Author mají rozebraná místa od sedmého po jedenácté. Jakub Otruba dál v dresu nejlepšího závodníka do 23 let a nejlepším Čechem dnes Jan Bárta. 
 
V neděli je připravena tradiční poslední etapa v Jeseníkách s cílovým okruhy na Ecce Homo u Šternberka. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz