Whirlpool Author v roce 2015

Silniční tým z Hradce Králové se po dvou letech opět vrací ke staronovému názvu Whirlpool Author, pod kterým bude jako kontinentální tým UCI startovat s podporou Centra sportu Ministerstva  vnitra na českých i světových závodech v roce 2015.

Sestavu pro nadcházející sezonu bude tvořit stabilní jádro ve složení Tomáš Bucháček, Pawel Cieslik, David Dvorský, Josef Hošek, Martin Hunal, Jiří Polnický a Tomáš Kalojíros. Ty doplní Alois Kaňkovský z pražské Dukly, Jan Kovář z Mapei Cyklo Kaňkovský a Pavel Camrda z rakouského Rad Club Wels.

Příchod Aloise Kaňkovského pro nás znamená návrat opravdového spurtera, kterého jsem měli naposledy v době André Schulzeho a od kterého čekáme opět vítězství v rovinatých závodech. Ale myslím si, že díky eliminaci v dráhovém programu dojde i k jeho větší výkonnosti v kopcích. Další dva nováčci přichází do našeho týmu z kategorie juniorů, kde podávali solidní výkony, ale až čas ukáže jak proběhne jejich adaptace v dospělých kategoriích. Každopádně lze říci, že Pavel Camrda by měl být závodníkem zejména pro jednorázovky a etapové závody a měl by zapracovat na časovce. Opakem je Jan Kovář, který má právě časovku jako svou nejsilnější disciplínu a měl by pro nás být do budoucna příslibem pro evropské a světové šampionáty v kategorii U23”, hodnotí nové posily týmu Whirlpool Author trenér Otakar Fiala.

Materiální oporou týmu bude i letos top model Author Charisma 77 2015, který doplní materiál z distribuce Cyklo Škoda v podobě přileb Kask Mojito, treter Gaerne nebo brýlí Salice. O oblečení se tradičně postará firma Lawi na jejichž dresu najdete zbylé partnery, kterými jsou mimo hlavních partnerů i velkoobchod s elektromateriálem a svítidly Elkov, výrobce švédských tepelných čerpadel Nibe nebo společnost Raaltrans, která nabízí řešení přepravních potřeb pro přepravce i výrobce.  Program a závodní priority týmu poté osvětluje manažer hradecké stáje Vladimír Vávra: “Náš závodní program by měl tradičně začít na chorvatské Istrii, ale po letošním začátku na Taiwanu bychom i letos chtěli obohatit náš program tentokrát o sérii závodů v ruské Soči. Dále máme v plánu mimo domácích startů absolvovat tradiční závody ve Francii, Polsku, Slovensku nebo Rakousku, ale i nově vzniklé podniky v Maďarsku nebo Estonsku. Důležitý je pro nás každý závod a každý UCI bod, který pomůže České republice i našim závodníkům pro nominaci na Mistrovství světa. V žádném případě však nebudeme opomíjet ani Český pohár a naše mladé jezdce chceme mít i na startu Mistrovství Evropy.”

První soustředění a testy nově složeného týmu probíhají tento týden v domácím prostředí, kde se k přípravě sešli také členové nově vzniklého sportovního centra mládeže Hradecký cyklo-už z.s., jehož cílem je rozvoj talentované mládeže ve věku 11 -18 let v silniční cyklistice pro oblast Královéhradeckého a Pardubického kraje. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz