Pawel Cieslik si připsal v Rakousku 7. místo

Oberösterreichrundfahrt UCI 2.2 se dnes rozjel 178 km etapou na plné obrátky. Etapa se jela na třinácti 13 km okruzích, které měly zvlněný profil a závodění znepříjemňoval vítr i občasné přeháňky. V průběhu etapy se od pelotonu oddělila trojice Schormair z Team Heizomat, Hatz z Team Kuota Lotto a Josef Benetseder z Hrinkow Advarics. Tato skupina si zvládla vytvořit více než dvou minutový náskok, který peloton následně začal úspěšně likvidovat.

Dvě kola před cílem příšel hromadný pád, který až na Pavla Camrdu postihl všechny závodníky Whirlpool Author a zejména Martina Hunala a Tomáše Bucháčka. V tu chvíli zůstala většina týmu včetně Pawla Cieslika odpojena od čela závodu se ztrátou minuty a půl na pozících 80. místa a výše. 

Jiřímu Polnickému a Pawlu Cieslikovi se však nakonec podařilo vrátit do první skupiny, která mezi tím zlikvidovala náskok první trojice a dostali se až do záverečného spurtu. Pawel Cieslik by tím lepším, když skončil na 7. místě a Jiří Polnický na 24. pozici. Etapu vyhrál Ital Pasqualon z Roth Škoda. Pawlu Cieslikovi patří průběžně 10. místo se ztrátou 21 vteřin.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz