Neuman vítězem ČP v Ostravě i celkového hodnocení

Předposledním závodem pokračoval Škoda cup Český pohár v silniční cyklistice, který se odehrál na okrajové části Ostravy. Na startu se objevilo šest závodníků týmu Elkov Author ve složení Otruba, Schlegel, Hník, Kukrle, Zahálka a Neuman jedoucí ve žlutém dresu vedoucího jezdce.

V závodu, který se jel na šest 24,1 km dlouhých okruhů, najela v druhém kole na čelo kompletní šestice týmu Elkov Author a začala jet své tempo. To šlo vždy do vyšší intenzity v hlavní stoupání, kde navíc foukal boční vítr. Postupem času tak z hlavní skupiny odpadali další a další závodníci a v nájezdu do posledního kola pak na čele zůstalo pouze deset jezdců, kteří si začali nastupovat. Šest kilometrů před cílem odjeli Neuman s Otrubou a Řepou z Topforex Lapierre a k nim ještě poté doskočil Michael Kukrle.
V tomto složení přijeli i do cílového stoupání na jehož vrcholu a také v cíli byl jako první Dominik Neuman, který svým vítězstvím definitivně zpečetil letošní celkový triumf na Škoda cup Českém poháru v silniční cyklistice. “Dnes to byla především skvělá práce celého týmu, který opět splnil vše co jsme si před závodem řekli. Z dnešního i celkového vítězství mám samozřejmě radost, protože to celkové v Českém poháru můžu zařadit mezi své nejlepší výsledky,” řekl po závodě Dominik Neuman.
Elkov Author bral i další čelní umístnění, když na druhém místě dojel Michael Kukrle, čtvrtý byl Karel Hník a pátý Matěj Zahálka. Jakub Otruba, ačkoliv dnes nedokončil, tak dál drží vedení v soutěži do 23 let.

Výsledky (144,6 km / 38,82 km/h): 1. Dominik Neuman (CZE) Elkov Author 3:43.31, 2. Michael Kurkle (CZE) Elkov Author +0:02, 3. Vojtěch Řepa (CZE) Topforex-Lapierre +0:02, 4. Karel Hník (CZE) Elkov Author +0:08, 5. Matěj Zahálka (CZE) Elkov Author +0:21, 32. Michal Schlegel (CZE) Elkov Author +8:01, Jakub Otruba (CZE) Elkov Author DNF