Neuman otevřel závod Turul Romaniei pátým místem

Elkov Author se v rumunské Kluži postavil na start předposledního etapového UCI závodu letošní sezony, kterým je podnik první kategorie Turul Romaniei. Do Rumunska vyrazila sestava Bárta, Hník, Kukrle, Neuman, Otruba, Schlegel, Zahálka, na které čekalo v úvodu zvlněných 168 km mezi Kluží a Sighisoarou. 
 
Po startu se dostal do úniku jeden osamocený závodník, který na čele vydržel úvodních sto kilometrů, než byl pohlcen především zásluhou estonského národního týmu. Následně se začalo znovu závodit a Záhalkovi s Kurklem se podařilo společně s dalšími šesti jezdci dostat do úniku. Jejich snahu však následně zlikvidoval tým Voster a vše bylo opět pohromadě.
 
K rozhodujícímu okamžiku etapy došlo 20 km před cílem, kdy se od pelotonu odpojila dvojice Nizozemců z týmu Monkey Town, které nikdo nenásledoval a ti si vytvořili dostatečný náskok, který jim vydržel až do cíle. Jako první tak byl klasifikován s náskokem 46 vteřin Ivar Slik. Peloton, tak mohl již jen bojovat o třetí místo a do těchto bojů se zapojil Dominik Neuman, který ve spurtu pelotonu bral celkové 5. místo. 
 
V druhém etapě čeká na závodníky 176 km mezi Brašovem a Focsani a jedna 13 km dlouhá horská prémie. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz