Třetí etapa Oberösterreichrundfahrt nepřinesla výraznější úspěch

Třetí etapa Oberösterreichrundfahrt UCI 2.2 nepřinesla pro tým Whirlpool Author žádné výrazné umístění, kdy po závěru na těžkých okruzích byl nejlepším Jiří Polnický na 27. místě.

Etapa nezačala dobře, kdy hned po úvodních dvou kilometrech přišel na železničním přejezdu i dnes hromadný pád, který opět rozdělil statovní pole. V první skupině v té době zůstali pouze Jiří Polnický a Pavel Camrda. Pawel Cieslik, který byl před dnešní etapu na 10. místě musel dalších 40 km sjíždět svou ztrátu. To se povedlo, ale stálo to spoustu sil, které chyběly do závěru závodu.

Ten se odehrál v 8 stupních a v dešti na poměrně náročném okruhu. Po jeho čtvrtém absolvování byl prvním v cíli Němec Marcel Meisen z týmu Kuota Lotto, který si osamocen přivezl náskok 42 vteřin, čímž se posunul před poslední etapou do čela závodu. Z Whirlpool Author se nejlépe umístil 27. Jiří Polnický. Pawel Cieslik dnes ztratil 1:21 a v průběžném hodnocení se propadl na 21. místo.