Úvodní časovka mistrovství ČR dopadla dle očekávání

Kategorie Elite a U23 dnes vstoupila ve slovenské Žilině do bojů o mistrovské tiutly na společném česko slovenském mistrovství. Whirlpool Author v současné době nedisponuje elitním časovkářem a proto do dnešního závodu dostali přednost především mladí Kalojíros, Kovář a Camrda v kategorii U23 a ty doplnil Josef Hošek mezi Elitou.

Trať závodu měřila 38,6 km a zejména její druhá část byla poměrně náročná. Jako první se na trať vydal Jan Kovář, kterého bohužel na první otáčce potkal pád a závod dokončoval se zlomeným pravým řidítkem a bez možnosti použít zadní brzdu a šance na dobrý výsledek.

Zbylá část týmu zvládla trať bez problému. V celkovém hodnocení kategorie U23 nakonec skončil po velmi dobrém výkonu Pavel Camrda na 7. místě a Tomáš na Kalojíros na místě 8. Vítězem se stal Josef Černý ze stáje CCC Polkowice Polsat.

V kategorii Elite se sešla tradičně velmi silná konkurence, kterou obohatil svým startem Petr Sagan. Josef Hošek nepatřil mezi favority ani specialisty časovkáře a tak lze jeho 7. místo hodnotit také kladně. V kategorii Elite obhájil titul dle očekávání Jan Bárta z týmu Bora Argon 18.

Mistrovství vyvrcholí v neděli hromadným závodem.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz