Alois Kaňkovský třetí v úvodní etapě Solidarnosci UCI 2.2

V polském Lublinu dnes začal tradiční letní závod Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques (2.2). Do prvního dne, který měl v plánu hned dvě etapy, nastoupila šestice Kaňkovský, Hošek, Hunal, Bucháček, Cieslik a Polnický.

První etapa startoval již v devět ráno a měřila 126 km. Celá se odehrála na rovině a běhěm ní se odehrála velká spousta útoků. Dle předpokladů se však vyplnil hromadný spurt, ve kterém Alois Kaňkovský bojoval o vítězství a nakonec z toho bylo 3. místo.

Po první části čekal na týmy více než tříhodinový přesun, aby před sedmou hodinou večer vystartovali vstříc zvlněnému profilu 88 km dlouhé druhé etapy. Ta byla zakončena strmým stoupáním před cílem, na jehož úpatí byl ve vedoucí čtveřici Pawel Cieslik a hned za ním na 5. místě i Jiří Polnický. Tato pětice byla nakonec dostižena dalšími patnácti závodníky, kteří v tomto počtu dorazili i do cíle. Oba z našich nakonec skončili v první desítce, když byl Pawel Cieslik 8. a Jiří Polnický 10. Cieslikovi patří průběžné 6. místo a na vítěze obou dnešních etap Nizozemce Ariesena ztrácí 12 vteřin.