Český pohár v Lanškrouně pod taktovkou Bucháčka a týmu Whirlpool Author

V Lanškrouně se tuto sobotu odehrál pátý podnik Force Českého poháru v silniční cyklistice. Na předběžné startovce bylo na červenec přihlášeno slušných 120 jezdců. Na start bohužel dorazila pouze 70 odvážných, kteří se v letních měsících nebáli  kopcovité trati. Když se na startu objevilo pouze torzo Sparty Praha a Dukla Praha tento závod úplně vypustila, museli alespoň nějakou konkurenci vytvářet rakouští závodníci.

I tak byl prakticky celý závod pod taktovkou závodníků Whirlpool Author. Hned po startu čekal na peloton kopec “Laudon” na jehož závěru zaútočil Rakušan Taferner z WSA Greenlife, ke kterému se přidal Tomáš Bucháček, pro kterého byla trať v okolí Lanškrouna prakticky rodnou půdou. 
Dvojici na čele závodu si poměrně snadno vytvořila až šestiminutový náskok, jelikož se v pelotonu za nimi nenašel žádný konkureční tým, který by se pokusil ovlivnit její náskok. V třetí velkém okruhu, zhruba na 90 z celkových 163 km, se Whirlpool Author pokusil rozvířit trochu dění v hlavní skupině a tak se za vedoucí dvojicí vydala trojice Hunal, Polnický a Cieslik, na jimi nastolené tempo však zvládli reagovat pouze cyklokrosař Boroš z BKCP Power Plus a Michael Kukrle z Favoritu Brno. 
Pětice v pátach čela závodu smazala z jejich náskok tři minuty a poté držela v třech posledních krátkých okruzích konstantní odstup zbylých tří minut. Ten se nakonec zkrátil na minutu dvacet vteřin, to už ale Tomáš Bucháček po 150 km v úniku slavil v cíli vítězství, když si ještě kilometr před páskou zkušeně poradil s Rakušanem Tafernerem. 
 
I další místa si rozebral Whirlpool Author, jelikož do cíle v Lanškrouně dojeli 3. Jiří Polnický, 4. Pawel Cieslik, 6. Martin Hunal, 8. Alois Kaňkovský si zaspurtoval o vítězství v hlavní skupině a desítku uzavřel Pavel Camrda, který byl klasifikován i jako 3. v kategorii U23. 
Celý Force Český pohár vede dál bez ohrožení Jiří Polnický stejně jako Whirlpool Author soutěž týmů.
 
Ceslkové výsledky (163 km/38,04 km/h): 1. Tomáš Bucháček (CZE) Whirlpool Author 4:17:04, 2. Michael Taferner (AUT) +0:07, 3. Jiří Polnický (CZE) Whirlpool Author +1:20, 4. Pawel Cieslik (POL) Whirlpool Author +1:20, 5. Micheal Boroš (CZE) BKCP Power Plus +1:20, 6. Martin Hunal (CZE) Whirlpool Author +5:12, 7. Micheal Kukrle (CZE) TJ Favorit Brno +5:12, 8. Alois Kaňkovský (CZE) Whirlpool Author +8:59, 9. Martin Boubal (CZE) CK Příbram Fany Gastro +8:59, 10. Pavel Camrda (CZE) Whirlpool Author +8:59, 33. Josef Hošek (CZE) Whirlpool Author +9:27, 34. David Dvorský (CZE) Whirlpool Author +9:27, Tomáš Kalojíros (CZE) DNF, Jan Kovář (CZE) DNF

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz